Google

KUTAHYA
KUTAHYA

 

KÜTAHYA (İHA) - Kütahya Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen ''Belediye Sosyal Tesisleri ve Spor Merkezi'' törenle açıldı. Tesislerde yapılan törene Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Savurgan, Belediye Meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
İça, törendeki konuşmasında, daha önce Azot Sitesi olarak isimlendirilen bu tesisin Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca çeşitli amaçlarda kullanılması için belediyeye devredildiğini ifade etti.
Tesislerde restorasyon çalışması yaptıklarını belirten Başkan İça, ''Kentimizde son 4 yıldır büyük değişim ve gelişimler yaşanıyor. Birlikte yaptığımız çalışmalarla Kütahya adeta şantiyeye büründü. Nüfusu 212 bin kişiye ulaşan kentte sosyal, eğitim ve sportif amaçlı birçok tesise ihtiyaç bulunmaktaydı. Bu tesislerden bir kısmını burada düzenleyip hizmete sunduk. Eski merkezi ısıtma sisteminin bulunduğu daireyi modern spor merkezi haline getirerek, fitness, step ve aerobik salonu olarak düzenledik. Eski serayı da halter salonu haline getirdik. Halter Federasyonu'nun sağlayacağı imkanlarla birlikte gelecekte Türkiye ve dünya şampiyonları burada yetişecektir. Satranç Kulübü ve Belediye Konservatuvarına da burada yer tahsis ettik. Halı sahanın bakımını yaparak yürüyüş yolları hazırlayıp hobi merkezi kurduk. Tesislerde bulunan restoran ve VIP Salonu da özel toplantılara hazırdır'' diye konutu.
Çinigaz A.Ş. Genel Müdürü Rasim Akdoğan ' a, tesislere katkılarından dolayı plaket sunan İça, kurdelenin kesilmesinin ardından katılımcılarla birlikte tesisleri gezdi.

 

Tüm Hakları Mahfuzdur. ÇİNİGAZ Bilgi İşlem Tarafından Yapılmıştır. ÇİNİGAZ Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.
| All rights reserved worldwide.